Kodu, disain, renoveerimine, sisustus.  Õu ja aed.  Oma kätega

Kodu, disain, renoveerimine, sisustus. Õu ja aed. Oma kätega

» Teema kolme tunniplaani raames liitmine ja lahutamine matemaatikas (1. klass). Liitmine ja lahutamine kolme matemaatika tunniplaani raames (1. klass) teemal “Sahvris põrand närib, sööb kõik varud ära

Teema kolme tunniplaani raames liitmine ja lahutamine matemaatikas (1. klass). Liitmine ja lahutamine kolme matemaatika tunniplaani raames (1. klass) teemal “Sahvris põrand närib, sööb kõik varud ära

Matemaatikatunni kokkuvõte teemal "Lühendamine ja lahutamine tuhande piires", 3. klass (UMK "21. sajandi algkool")

Matemaatikat tuleb siis õpetada, et see meeled korda teeks.
M. V. Lomonosov

Eesmärgid:
Hariduslik:
- parandada liitmise ja lahutamise oskusi 1000 piires;
- kinnistada kirjaliku ja suulise arvutamise võtteid, lahendusoskust.
Hariduslik:
- arendada õpilaste tähelepanu, mälu, matemaatilist kõnet ja mõtlemist.
Hariduslik:
- kasvatada sõprustunnet ja vastastikust abi;
- kasvatada enesekindlustunnet.
Tunni tüüp:õppetund uue materjali õppimiseks.
Õppetegevuse korraldamise vormid: frontaal-, rühmatöö, individuaaltöö.
Meetodid: problemaatiline, osaliselt läbiotsimine, frontaalne vestlus.
Varustus:
- arvuti, projektor;
- arvutiesitlus.
TUNNIDE AJAL
Õpetaja:Õige asja vastu vaielda,
Et mitte teada ebaõnnestumisi elus,
Mingem julgelt matemaatika maailma,
Näidete ja erinevate ülesannete maailma.
Täna viime läbi mitte tavalist õppetundi, vaid matemaatikatundi-mängu “Merereis”, kus iga meeskond näitab oma leidlikkust, oskust täpselt loendada ja küsimustele vastata. Meie matemaatiline teekond hõlmab 2 võistkonda: “MEISTRID” ja “LIIDID” ning meie teekonda jälgivad kogenud navigaatorid, need on: (žürii täisnimi)

Õpetaja:
- Vaadake ringi, leidke sõnu, mis aitavad meid teel.
(Kontori seintele on kinnitatud sõnad "sõprus", "naeratus", "argus", "sihikindlus", "tark", "tähelepanu", "abi", "laiskus", "viisakus".)
- Nõustun teie valikuga.
- Ütle mulle, miks inimesed reisivad? (Saage uusi muljeid, õppige uusi asju)
- Kordame üle, mis on meile teel kasulik. Esitan igaühele teist ühe küsimuse ja õige vastuse eest annab meeskond 1 punkti.
- nimetada 4 aritmeetilist tehtet matemaatikas; (liitmine, lahutamine, korrutamine, jagamine)
- leida arvude 42 ja 35 summa; (77)
- vähendada 63 8 võrra; (55)
- kui palju rohkem kui 52 on 9; (43)
- esimene tegur on 6, teine ​​tegur on 8, korrutis...;
- dividend 63, jagaja 9, jagatis...;
- Mitu korda on 24 suurem kui 3?
- 3. ja 4. korrutis?
- Arvude 100 ja 357 summa?

Meie merereis algab ja meie laev läheb teele. Mängu esimene võistlus kannab nime “Anna sildumisnöör”. Tuleb mõelda ja vastata 3 ülesandele. Kui meeskond ei tule oma ülesandega toime, siis lahendab selle probleemi teine ​​meeskond.

1. Leia arv, milles on 7 kümnendit.
709
607
372
2. Mis arv tuleb loendamisel pärast 459?
669
460
579
3. Milline arv tuleb loendamisel enne arvu 500?
400
555
499
4. Nimetage arv, milles on 8 sadu ja 1 ühik.
810
81
801
5. Mis arv koosneb 3 sajast?
30
333
300
6. Nimetage arv, mille saab kirjutada raz.sl summana. nii: 400+80+6
684
486
864
Hästi tehtud! Olete esimese ülesande edukalt täitnud. Ja jätkame oma merereisi. Ja meid ootab ees veel üks "Meresõlme" test. Meresõlm on väga tugev, töökindel sõlm ja seda pole nii lihtne lahti siduda. Kuid me saame sellega hakkama, kui täidame 3 ülesannet. Valmis?

1 ülesanne: Tahvel sisaldab krüpteeritud lööklauset, mille autor on Vana-Kreeka matemaatik Pythagoras. Dešifreerige see ütlus.

Ülesanne 2: Kes lahendab näite kiiremini?
640 - 249 =
740 - 349 =
596 + 404 =
357+ 633=
350+90+50=
440+70+60=
Ülesanne 3:
Lahendage probleem: talunik ostis 5 põrsast, igaüks 20 kg, ja 3 ühesugust jäära. Nende loomade kogukaal on 280 kg. Kui suur on ühe jäära mass? (60 kg.)

Kehalise kasvatuse minut. Nüüd lõõgastume veidi ja mängime. Kui olete nõus, plaksutage, kui ei nõustu, trampige.
Maal on 4 ookeani. (Plaksutama.)
Joogiks sobib nii mage kui soolane vesi. (Me trampime.)
Elektrivool tekib vee abil. (Plaksutama.)
Kõige soolasem meri on Surnumeri. (Plaksutama.)
Maa peal on 300 merd. (Me trampime.)
Baikal on maailma sügavaim järv. (Plaks.)
Sinist merd pole. (Plaksutama.)
Ilma veeta pole elu. (Plaksutama.)
Mustas meres on vesi must, Punases meres punane, Kollases meres kollane.
(Me trampime.)
Vesi moodustab suurema osa inimkehast. (Plaksutama.)
Vedru ja võti ei ole sama asi. (Me trampime.)
Jõe algust nimetatakse allikaks ja lõppu suudmeks. (Plaksutama.)
Puhkasime ja asusime uuesti teele. Meie merereis jätkub.

Meie laev sai salajase raadiogrammi. See tuli krüpteeritult, kasutades tavapäraseid märke. Meie ülesanne on välja selgitada, mis oli radiogrammis. Järgmine võistlus on “Radiogramm”.
Siin on tema krüpteeritud tekst.


Jätkame oma teekonda meritsi. Tundub, et torm on algamas. Ja selleks, et see edukalt üle elada, tuleb meie järgmisel konkursil “Meretorm” leidlikult probleeme lahendada.
Ülesanne esimesse meeskonda:
Noor Vanya elab 12-korruselises majas 9. korrusel, kui lugeda ülalt. Mis korrusel allpool elab kajutipoiss Vanya? (neljandal.)
Ülesanne teise meeskonda:
Kokk Shurik küpsetas 10 pirukat ja andis paadijuhile 2 pirukat rohkem, kui ta endale võttis. Kuidas kokk Shurik pirukad jagas? (Võtsin 4 endale ja 6 paadijuhile.)
Esimese meeskonna ülesanne:
Kahel riiulil oli 19 kesta ja igale riiulile pandi sama palju kestasid, kui seal oli. Mitu kesta on kahel riiulil pärast seda? (38 kesta.)
Ülesanne teise meeskonda:
Kapten ja tema poeg on koos olnud 40 aastat. Kui vanaks nad saavad
3 aasta pärast koos? (46 aastat vana.)

Meie merereis saab peagi läbi ja meie laev sildub kaldale. Seniks lõõgastume ja vastame naljakatele küsimustele värskel konkursil “Meremehenaljad”. (Vastab esimene, kes käe tõstab.)
- Nimetage ainus geomeetriline kujund, mida saab veele joonistada. (Ring.)
- Taburetist sai üks nurk ära saetud. Mitu nurka sellel praegu on? (Viis.)
- Esimene ja ainus asi, mida Pinocchio oma märkmikus kujutas. (Blot.)
- Antarktikas on pingviin
Lugesin kokku 20 jäätükki.
Järsku tekivad jäätükid
Murtud pooleks.
Pingviin läks kaduma...
Mitu jäätükki on tema ees?
Meie merereis on lõppenud. Jõudsime edukalt kaldale ja ületasime kõik raskused. Nüüd teeme kokkuvõtte. Kelle meeskond osutus kiiremaks ja targemaks? (punktide lugemine, võitjate autasustamine).

Ettekanne teemal: Tund-mäng matemaatikas 3.klass "Merereis"

Matemaatika üldtunni kokkuvõte 3. klassile. "Liitmine ja lahutamine 20 piires"

Dedovskaja VIII tüüpi spetsiaalses (parandusliku) internaatkoolis.
Eesmärgid:
Hariduslik: liita ja lahutada 20 piires, parandada näidete ja probleemide lahendamise oskusi,
Parandus: mälu, mõtlemise, käte motoorsete oskuste, loogilise mõtlemise korrigeerimine.
Hariduslik: kasvatada aine suhtes positiivset motivatsiooni, armastust looduse vastu, austust sõpruse vastu.
Varustus:õpik, märkmikud, kirjutusvahendid, arvuti, multimeediaprojektor, üksikkaardid, visuaalne materjal.
1. Organisatsioonimoment.
Vaadake kiiresti, lapsed.
Kas olete valmis õppetundi alustama?
Kas märkmikud, pastakad, raamatud on paigas?
Kas tahvli juures on kriit?
Tere kutid! Istu maha. Kontrolli oma kehahoiakut.
Täna on meie tunnis külalised! Poisid, naeratagem üksteisele, oma külalistele, mulle ja laske külalistel naeratada ka teile ja mulle ning lähme!
2. Kodutööde kontrollimine.
Esiteks kontrollime teie kodutööd. Mis oli kodutöö? Lugege näiteid, mille vastuseid on rohkem kui 10? Lugege näitevastuseid, mis on alla 10?
3. Tunni teema sõnum.
Meie tänane õppetund toimub rännaku vormis. Tunnis, mille teemaks on “Õpitu kordamine ja kinnistamine (näidete ja ülesannete lahendamine 20 piires)
Oh poisid, mis see on? Kiri! Kellelt? Karkushast ja Filist...

Nii et vaatame, mida nad kirjutavad.
(Õpetaja loeb kirja).
Kallid poisid! Stepashka on kadunud. Ta läks aaret otsima. Anname teile kaardi. Kardame, et temaga võib midagi halba juhtuda. Aidake teda leida ja koju tuua.
Noh, poisid, Stepashka tegi meile üllatuse ja nüüd peame aitama tal koju tagasi pöörduda. Nagu juba kuulsite, jättis ta meile kaardi, mille järgi otsustades ei saa meie ees olev tee kerge ega lähedane. Peate meeles pidama üht olulist reeglit: lastel on ohtlik reisida ilma täiskasvanute loata ja ilma nende osaluseta ning see on rangelt keelatud. Ja nüüd kiirustagem Stepashkat aitama, sest me oleme tema sõbrad ja nagu teate, tormavad sõbrad alati appi, kui mõni sõber näib olevat hädas.
Mida me teeme, et Stepashka välja aidata?
Lapsed: Jah!
Õpetaja: Hästi tehtud poisid! Ma ei oodanud sinult muud vastust. Sest sina ja mina teame, kuidas sõprust väärtustada. Pole midagi väärtuslikumat kui sõprus. Saar, kuhu Stepashka aardeid otsima läks, asub kaugel ookeanis ja sinna ei pääse jalgsi. Seega soovitan teil transpordina kasutada kuumaõhupalli.


Tegemist on keskkonnasõbraliku transpordiviisiga. See ei kahjusta loodust ega saasta meie õhku. Samuti leiame üle teiste saarte lennates suurema tõenäosusega Stepashka, kuna kõik on ülevalt näha. Ja nii me läheme, mu kallid.
Mängib lugu multikast (White-Maned Horses).
4. Suuline loendamine.
Aga millegipärast meie pall ei lenda... Huvitav, mis see on? Kaardi järgi otsustades oleme “suulise loendamise” saarel ja meie palli külge seotud liivakotid on liiga rasked. Peame neist kiiresti lahti saama. Ja seda pole sugugi keeruline teha, peate lihtsalt lahendama neile kirjutatud näited, kuid pidage meeles, et punastel kottidel on kõige keerulisemad näited, rohelistel on lihtsamad ja kollastel kotidel veelgi lihtsamad. Nii et olgem julgemad. Nad lähevad ükshaaval välja, võtavad endale meelepärased kotid seljast, lahendavad näiteid, istuvad maha, võttes kotid suveniiridena kaasa.
A) näited liitmise ja lahutamise kohta 20 piires.
10+5 20-7 3-4 6-2 9+8 17-9
(pärast seda, kui lapsed näited lahendasid, pall enam ei lenda) Õpetaja saab teada, et teda hoiavad kinni kaks seotud köit, nende lahtiharutamiseks tuleb täita ülesanded b) ja c).
B) nimeta numbrite 18, 15,8,9,11 naabrid.
C) lahendage lihtne ülesanne: Filya lahendas 20 näidet ja Karkusha lahendas 2 näidet vähem. Mitu näidet Karkusha lahendas?
Lapsed vabastasid palli nööridest ja pall lendas minema.
Lapsed:üks kord! Kaks! Kolm!
Meie pall lendab!
Õpetaja: Poisid, ma näen kaldale uhutud kalu... me peame aitama neil need ookeani tagasi viia, muidu nad surevad... samal ajal vaatame, kas Stepashka on siin.
Kala tagastamiseks peate täitma järgmise ülesande: kirjutage ilusti esimesele, teisele, kolmandale reale numbrid 1, 2, 3.
5. Kalligraafia minut.
(lapsed kirjutavad: number, lahe töö ja kirjutavad kolm rida
numbrid 1, 2, 3).
Õpetaja: Hästi tehtud, poisid! Sa päästsid kalad, viisid need tagasi ookeani, said teada, et Stepaška pole siin kaldal... lendasid edasi Stepaškat otsima.
6. Probleemi lahendamine.
Poisid, me lendame üle "sõprade" saare. Ma näen, et ahv palub meil maanduda ja aidata nende probleemi lahendada. Nii et me maandume.
Ahv ja eesel kogusid banaane. Ahv kogus 18 banaani ja eesel 2 banaani rohkem kui ahv. Mitu banaani eesel kogus?
Kirjutage ülesanne lühidalt üles.
Ahv --- 18 b.
Eesel ---? poolt 2 b. rohkem
1) 18b.+2b.=20b.
Vastus: Eesel kogus 20 banaani.
Õpetaja: Väga hea, poisid! Aitasime eeslit ja ahvi, kosutasime end banaanidega ja saime teada, et Stepaška pole sellele saarele ilmunud. Seega peame lendama kaugemale.
-Lendame.
- Lendame üle “lõbusate piraatide” saare. Kuid millegipärast on piraadid väga kurvad. Nüüd saame teada, mis toimub... ja kõik on selge. Piraadid on kurvad, sest neile pole ammu keegi külla tulnud. Teeme neile kehalise kasvatuse.
7. Kehalise kasvatuse minut.
Kala pritsis rõõmsalt
Puhtas, värskes vees.
Nad painduvad, painduvad lahti ...
Nad matavad end liiva alla.
(Kogu kehalise kasvatuse tunniga käivad kaasas käte, jalgade ja talje liigutused).
8. Näidete lahendamine.
Õpetaja: piraadid muutusid rõõmsaks ja soovitasid Stepashka "lahendamata näidete" lahest otsida.
Lendame kiiresti kohale.
Siin on "lahendamata näidete" laht. Pigem peame lahendama näited, et teada saada, kas Stepashka on seal.
Avame õpiku lk 48 nr 38.
(lahendage 2 veergu tahvli juures, ülejäänud märkmikus koos kontrollimisega)
9.Iseseisev töö.
Õpetaja: Ja Stepashkat pole siin! Teha on jäänud vaid üks asi - lennata "geomeetriliste kujundite saarele"; lendame sinna nii kiiresti kui võimalik. Ja siin on saar! Me maandume.
Igale õpilasele antakse kaart.
Ülesanne iseseisvaks tööks.
1. Joonistage 2 cm ja 5 cm pikkused segmendid.
2. Joonista kolmnurk.
3. Joonista ristkülik.
4. Joonista ruut.
Õpetaja: Hästi tehtud! Nüüd vahetage kaarte ja kontrollige, kas teie sõber täitis ülesande õigesti, kuid see ei aidanud meil Stepashkat leida. Poisid, on kadunud igasugune lootus “kodutööde” jaoks.
10. Kodutöö.
Ja siin me maandume “kodutööde” lahe äärde. Ja siin on Stepashka.


Ta jookseb meie poole ja tema käes... ei... ei. See pole aare... aga mis see on? Jah, need on väikesed õhupallid, mille Stepashka teile meie reisi mälestuseks kingib.
Teie kodutöö on sellele kirjutatud.
Õpetaja: Hästi tehtud! Sa aitasid Stepashkat palju. Kuigi Stepashka ei leidnud aaret, sai ta palju sõpru. Ja nagu teate, "sõprus võib teha tõelisi imesid". Teeme kokkuvõtte ja teeme järeldused tänasest reisitunnist.
11. Tunni kokkuvõte.
Poisid, mida me täna otsustasime? Milliseid järeldusi teeme?
Järeldus: kordamine on õppimise ema. Armasta ja kaitse loodust. Sõprus on väärtuslikum kui mis tahes rikkus. Laevade juhtimiseks, lootsiks saamiseks tuleb kõigepealt tunda matemaatikat.
Õpetaja:õppetund on läbi. Tänud kõigile.

Soovitused didaktilise materjali kasutamiseks.
Didaktilise materjali valikul ja kasutamisel lähtutakse Haridus- ja Teadusministeeriumi nõuetest ning seda kasutatakse koos tunni seatud eesmärkide ja eesmärkidega.
1.Didaktiline materjal peab vastama õpilaste vanusekategooriale.
2.Didaktiline materjal peab vastama õpilaste teadmistele.
3.Didaktiline materjal peab olema õpilastele arusaadav ja õpilastele loetav.
4.Didaktiline materjal valitakse õpilaste individuaalseid iseärasusi arvestades.
5.Didaktilist materjali saab kasutada nii suulise kui kirjaliku töövormi jaoks.

Munitsipaalriigi omandis olev eri(parandus)haridus
asutus puuetega üliõpilastele ja õpilastele
tervise võimalused
"VIII tüüpi eri(parandus)üldhariduskool"
Matemaatika tund 1. klassi eripedagoogikas
VIII tüüpi (parandus)kool teemal:
"Arvude liitmine ja lahutamine 3 piires"
Esitatud:
algkooli õpetaja
Portjanskaja Svetlana Nikolajevna
1

Balakhna
Töö sisu
1. Sissejuhatus lk 3
2. ZUN algtaseme kirjeldus lk 4
3. Teemad, eesmärgid, eesmärgid, tunni varustus lk 5
4. Tunniplaan koos ajakavaga lk 6
5. Tunni kokkuvõte koos teoreetilise põhjendusega lk 7
6. Tunni eneseanalüüs lk 13
7. Viited lk ​​15
2

Sissejuhatus
Piisab matemaatika õpetamisest eri(parandus)kooli 1. klassis
traditsiooniline. Oma töös soovisin kajastada õpetaja tegevust meetodite valikul ja
õppemeetodid, mis on suunatud maksimaalselt tunni eesmärkide ja eesmärkide edukamale elluviimisele
õppematerjali tõhus valdamine õpilaste poolt matemaatikatunni näitel 1. klassis
VIII tüüpi eri(parandus)kool teemal: "Lisamine ja lahutamine 3 piires."
Mulle anti järgmised ülesanded:
1. Õppida psühholoogilise, pedagoogilise ja metoodilise kirjanduse teoreetilist materjali.
2. Koostage klassikirjeldus individuaalsete omaduste uurimise käigus
õpilastest ja matemaatika algteadmiste tasemest.
3. Valige meetodid ja võtted tunni eesmärkide ja eesmärkide edukaks elluviimiseks.
3

Õpilaste õpiteadmiste algtaseme kirjeldus
Klassis on 8 inimest. Õpilased on koolis kohanemise etapis; lahe
Meeskond on moodustamisel.
Õpilaste tundides jälgimise, kirjalike tööde analüüsimise tulemusena
võttes arvesse individuaalseid võimalusi matemaatika programmimaterjali valdamiseks, I
tuvastas 3 õpilaste rühma.
Esimese rühma (Diana K., Lyuba D.) jaoks teadmiste valdamine ei esinda
raskusi. Õpilased kasutavad fraasikõnet, selgitavad oma tegevust, neil pole alati vaja
aineselgus, õpitud numbrite koostis meeldejätmine, omandatud teadmiste kasutamine,
mõista lihtsate aritmeetiliste ülesannete konkreetset tähendust. Selle rühma lastel ei ole ebaviisakaid
käte motoorsete oskuste rikkumised, nii et nad saavad edukalt hakkama geomeetriliste ülesannetega
iseloomu.

Teise rühma õpilased (Anya P.; Nastya P.; Maxim Rm.) kogemused klassis
Matemaatikaga on raskusi. Nad peavad läbi viima ainepraktilist
toimingud arvude koostise valdamiseks, liitmis- ja aritmeetiliste toimingute sooritamiseks
lahutamine.
Lihtsad aritmeetilised ülesanded on lahendatud, kui need on illustreeritud. Käte motoorne oskus naru
Shena, kogege geomeetriliste ülesannete täitmisel raskusi.

Kolmanda rühma õpilastele (Dima L., Maxim Rm.) on vajalik korraldada eel
märgitud tegevused õpetajate kommentaaridega. Lapsed ei räägi fraasikõnet.
Meeldejäämine on raske. Käte peenmotoorika jämedad rikkumised. Jõudlus madal
tasemel. Õpilased vajavad pidevat õpetaja abi.

Matemaatikaklassi õpilaste teadmiste taseme tabel.

FI
õpilased
Lyuba D.
1
2
Diana K.
Dima L.
3
4
Anya P.
Nastja P.
5
6 Maksimaalne Rm.
Nummerdamine
Ühend
numbrid 2,3
Täiendus sisse
3 jooksul
Lahutamine
eelmises 3
X
X
XXX
X
X
XXX
X
X
XXX
XX
XX
XXX
X
X
XXX
XX
XX
XXX
X
X
XXX
XX
XX
XXX
Lahendus
ülesandeid
XX
XX
XXX
XX
XX
XXX
Geomeeter.
materjalist
X
X
XXX
XXX
XX
XX
4

7 Maxim Rb.
XX
XX
XX
XX
XXX
XX
X
Suudab täita ülesandeid visuaalsel ja praktilisel tasemel ning a
esindused.
XX
XXX
Oskab esineda visuaalsel ja praktilisel tasemel.

Nad ei suuda esineda isegi õpetaja abiga.
Tunni teema: liitmine ja lahutamine 3 piires
Eesmärk: Kinnitada oskust leida liitmise ja aritmeetiliste tehete tulemus
lahutamine 3 piires.
Eesmärgid: 1) Kinnitada teadmisi arvude 2, 3 koostisest.
2) Tugevdada õpilaste oskust luua näiteid liitmise ja lahutamise kohta
3 jooksul ja kirjutage need õigesti üles.
3) arendada õpilastes probleemide lahendamisel põhinevat mõtlemist.
4) Õpetage lapsi andma küsimustele täielikke vastuseid vastavalt nõuetele
fraasi grammatiline vorm.
5) arendada värvikontseptsioone, ruumilist orientatsiooni,
peenmotoorika geomeetrilise ülesande täitmise protsessis
iseloomu.
6) Loo igale õpilasele tunnis edukas olukord.
7) Arendada oskust kuulata õpetajaid ja klassikaaslasi.
8) Kasvata kirjaliku töö koostamisel täpsust.
Varustus:








numbriseeria 110,
tabel “Numbrite 2, 3 koosseis”,
üksikud ümbrikud numbritega 19,
teemapildid, mis kujutavad kukke, kanu, metsalagendikku, siili, oravat,
seened, õunad,
joonistus "helmed",
punast, sinist, kollast värvi kruusid,
kaardid näidete tegemiseks,
5




didaktiline käsiraamat "Count",
loenduspulgad,
plastikust kott numbritega 1, 2, 3, märgid “+”, “”,
ladumise lõuend.

Ajastatud tunniplaan
6

Etapid
õppetund.
Org moment.
Tunni etapp
õpilased.
Õpetaja tegevus ja

Kõlas koolikell
õppetund algab. Kõik on valmis.
Hästi tehtud! Istu maha! Istus kenasti maha
Õige. (Õpilased istuvad
nende kohad).
Teoreetiline taust.

Tunni organiseeritud algus
Ajastus
valmistab õpilasi ette tööks.
(40 minutit)
Reeglite täitmise jälgimine
istutamine aitab säilitada
laste tervis.

I. Organisatsioonimoment.
1
Sõnum
teemad ja eesmärgid
õppetund.
1
hariduslik komponent
(emotsionaalne
Õppeülesande meetodi seadmine
aitab kaasa motivatsiooni kujunemisele

tegevused
vastuvõtt), muinasjutulise olukorra tutvustamine
mine suurendab huvi, aktiveerimist
juhendab õpilaste tegevust.

IV. Kaetud materjali kordamine.

III. Sõnaline loendamine.
maagia
Poisid, teate, mis see nüüd on
Matemaatika kuu on käimas.
II. Märkige tunni teema ja eesmärk.
Kuninganna matemaatika lahkus
sina
kott.
Tehke kindlaks, mis selles on.
(Õpetaja kutsub õpilase tahvli juurde,
paneb eseme peopessa
kott nime andmise palvega
ese: plastikust numbrid 1, 2,
3, aritmeetilised märgid: +, ).
Täna tunnis lahendame
näiteid liitmise, lahutamise kohta
need numbrid.
Saate teada, mis veel kotis on
tunni lõpus,
kui soovite
ülesandeid õigesti täita,
sa oled aktiivne
töökas
sest kuninganna matemaatika
armastab
Ja
tähelepanelikud lapsed.
töökas

VI. Õpitud materjali koondamine.
V. Kehaline harjutus kõne saatel.
VII. Füüsiline harjutus kõne saatel.
4
1
10
2
Sõnaline loendamine.
VIII. Aritmeetilise ülesande lahendamine.
7
IX. Geomeetriline ülesanne.
Meie tundi tuli üks kõvahäälne mees
kaunites värvilistes riietes külaline.
Kes see on? (Kukk).
Mida kukele nokitseda meeldib?
(Kukele meeldib teravilja nokitseda,
puru, teravili, ussid).
Kui palju
Nüüd saame teada
terad
Kukk.
Paigutage numbrikaardid
Kuula tähelepanelikult.
leitud

(liigutatav).
X. Didaktiline mäng "Nimeta naabrid"
6
Mänguolukorra võimaldamine
tegelase tutvustus aitab kaasa
aitab keskenduda, aitab
hoidke seda nõutud aja,
aktiveerib
vaimne
tegevust.
2
Kuulmistaju korrigeerimine,
vabatahtlik tähelepanu.
Frontaaltöö soodustab
tugev õppimine

XI. Tunni kokkuvõte.
2
7

Kordamine
möödas.
(Õpetaja koputab pliiatsit
laud,
jäljendab noka häält,
õpilased võtavad kaardi, millega
number).
Nüüd loe, kui palju
Kukk leidis puru.
(Didaktiline käsiraamat
"Loege kokku." Jagatud ringil
segmentideks, õpetaja noolega
osutab numbrikomplektidele.
(Õpilased võtavad kaardi
number).
Hästi tehtud! Koguge
kaardid.

materjal kõigilt õpilastelt.
Helide loendamisel tegevuste loendamine
muutub üldistatuks.
Õpetuses "Loendage punkte"
paiknevad hajusalt, kaldus
read - see aitab ületada
stereotüüpne mõtlemine, sest lapsed
kasutada loendusoskusi igal ajal
objektide paigutus. (2, 3
rühmad V.V. Voronkova järgi).
Esiosa kinnitamiseks
arvutamisoskus; suhestumise oskus
numbriga objektide arv.
Väike tibu kuulis Cockerelit
Lenok ja jooksis petiino "kuka" juurde
jõgi."
Mitu lindu seal on? (Seal on rohkem linde
kaks).
Kuidas sa numbri 2 said?
(Üks kukk ja üks kana,
seal on kaks lindu.)
Nõrgad õpilased töötavad lugedes
söögipulkadega.
Teine kana jooksis.
Mitu kana kokku on?
(Ainult kaks kana.)
Mitu kukke? (1)
Mitu lindu on seal kokku? (3)
Nõrgad õpilased arvutavad ümber
loenduspulgad.
Kuidas sa said numbri 3? (Kahele koos
lisas 1, lisati ühele kaks.)
Millisest kahest arvust arv koosneb?
3? (2 jah 1, saab 3; 1 jah 2, saab 3).
Kordamise etapp on üks olulisemaid
õppetunni etapid, sest u/o lapsed on altid
aeglane meeldejätmine ja kiire
rumm unustada.
Selgitav ja näitlik meetod
kombineerituna vaatlustega ja
praktiline tegevus õpetamine
sest laste mõtlemine
selgelt praktiline.
Põhjendusõpetusmeetod
deniya – induktiivne, konditsioneeritud
tehnikat.
2. rühma õpilased "juhivad"
3. rühma õpilased, kes saavad
soodustab kiiremat meeldejätmist
õppematerjal.
Individuaalne töö õpilastega 4
rühmad, mille jaoks see on vajalik
korraldus aine-praktiline
millist tegevust.
Nähtavus aitab õpilast kokku võtta
hüüdnimed üldistusele, järeldusele.
Füüsiline treening.
1,2,3,4,5 saame kõik kokku lugeda.
Samuti teame, kuidas lõõgastuda;
Paneme käed selja taha,
Tõstkem oma pead kõrgemale
Ja hingame rahulikult.
Väsimuse ennetamine,
suurenenud jõudlus,
rütmilise mälu arendamine.
8

Hästi tehtud! Istu maha!
Konsolideerimine
uurinud
materjalist.
1.
Siil kõndis läbi metsa,
Lõunasöögiks leidsin seened
Kaks kase all,
Üks on haavapuu lähedal.
Kui palju neid vitspunutis olema saab
korv?
Kui palju seeni siil alt leidis
kask? (Kase alt leidis siil 2
seen).
Kui palju seeni siil alt leidis
haab? (Haavapuu alt leidis siil 1
seen).
Kui palju seeni siil kokku leidis?
(Siil leidis 3 seeni).
Tee näide. (2+1=3).
Loe seda. (Õpilased
arvutada erineval viisil: kaks
pluss üks võrdub kolmega; kaks ja üks
tuleb kolm; lisada üks kahele,
see on kolm).
Kirjutame näite vihikusse.
(1. rühma õpilane kirjutab üles
näide tahvlil).
Kolm õuna Siili aiast
tõi selle.
Kaks kõige roosilisemat andis ta oravale.
Hea meel teha Belkale kingituse
vastu võetud.
Mitu õuna on siili seljas?
(Lisa, joon. 6).
Mitu õuna siilil oli? (y
siilil oli 3 õuna).
Mitu õuna ta andis?
orav? (Ta andis oravale 2

Karakteri treenimise meetod
hariv
tegevused
õpilaste ja õpetajate osalemine
haridusprotsess - selgitav
illustreeritud seoses
mõtlemise iseärasused
koolilapsed.
2. ja 3. rühma õpilased töötavad vastavalt
demonstratsioonid tahvlil, õpilased 4
rühmad, kasutades loenduspulkasid.
Eristamine: luba
rohkem
õpilased
korraldada
sõltumatu
otsi, nõrgad õpilased vajavad
Dima tegude materialiseerumine.
tugev

Kasutades küsimuste süsteemi
soodustab tegevuse arengut
õpilased, mõtlevad.
Soovitusliku aluse valimine
toimingud viidi läbi, võttes arvesse
tasemel
moodustamine
õppetegevuse komponendid.
Suulise kõne arendamine, kontroll üle
korrektsus
Ehitus
ettepanekuid.

Individuaalne abi õpilastele 4
rühmad märkmiku orientatsioonis
infoleht, järgimise jälgimine
kirjutamise reeglid
töötab
9

2.
3.
Füüsiline treening.
õun).
(Üks õpilane lõpetab
tegevus pildiga tahvlil).
Mitu õuna tal alles on? (U
Siilil on üks õun alles).
Tee näide.
Loe seda.
Kirjutage see oma märkmikusse. (Üks
õpilane tahvli juures).
Mitu palli on esimesel
pilt? (pildil on 3 palli).
Mis teisega muutus
pilt? (Üks pall veeres).
Mitu palli on alles?
(Kaks palli jäänud).
Tee näide. (32=1) (Suuline).
Mitu palli on esimesel
esimese pildi samm?
(Ülemisel astmel on üks pall).
(Lisa, joon. 7b).
Mis teisega muutus
pilt? (Üks pall veeres poole
kaks palli).
Mitu palli seal on? (Nüüd on
kolm).
Tee näide. (1+2=3)(Suuline).
Too lisamise näide
et vastus oleks kolm? (2+1=3;
1+2=3).
Koostage näiteid lahutamisest
et vastuses oleks number üks?
(32=1;21=1)
Nagu sõdurid paraadil
Kõnnime ridade kaupa.
Vasak - üks, parem kaks,
Vaata mind.
Kõik lõid käsi kokku,
Lõbutse hästi.
Meie jalad hakkasid koputama
Valjemini ja kiiremini.
Lööme sulle vastu põlvi
Vait, vait, vait.
Käepidemed, käed üles
Kõrgem, kõrgem, kõrgem.
Meie käed pöörlevad,
Nad läksid uuesti alla.
Pöörasime kohapeal ringi
See tehnika aitab meisterdada
aritmeetiliste tehete tähendus.
Vastuvõtuülesande üleandmine
liitmine ja lahutamine 3 piires
abstraktsele tasemele. Konsolideerimine
paigutatud lihtsast keerukani: koos
visuaalset materjali kasutades (4
õpilaste rühm - loendamine
materjal) abstraktsemaks
väravaga (2. rühm).
Kujutlusvõime aktiveerimine, areng
mõtlemine, tähelepanu.
Loendamise meisterlikkuse astme kontrollimine
oskused, analüütika arendamine
tic aktiivsus.
Hoiatus
väsimus,
keskendumine, areng
liigendus.

Lahendus
lihtne
arif. ülesandeid.
Ja nad peatusid.
Poisid, avage oma õpikud
müüritis (lk 90 nr 60).
1.Sissejuhatus ülesandesse.
Lapsed vaatavad illustratsiooni.
Õpetaja loeb probleemi ette.
2.Töötage ülesande sisu kallal.
Millest probleem räägib?
(Probleem räägib rebasepoegadest.)
Mitu rebast mängis?
(Kolm väikest rebast mängisid.)
Mitu rebasepoega põgenes?
(Kaks väikest rebast jooksid minema.)
Mida probleem küsib?
(Mitu rebast on alles?)
3. Lahenduse leidmine.
Kujutame ette, et rebasepojad tiirlevad
ki.
Asetage ladumislõuendile
nii palju ringe kui oli
syat.
Kuidas näidata, et kaks rebast on koos
nõelata?
(Õppimise ajal eemaldatakse kaks kruusi.)
Mitu rebast on alles jäänud?
(Jäänud on ainult üks väike rebane.)
Kuidas te probleemi lahendasite?
(Probleem lahendati kolmest lahutamisega
lahutas kaks.)
4.Otsuse fikseerimine, formuleerimine
vastama.
Üks õpilane kirjutab lahenduse üles
juhatusel, valides iseseisvalt
nimi, ülejäänud sisse
märkmikud.
Sõnastage vastus suuliselt.
Vastab õppemeetoditele
1. klassi õpilaste ülesannete lahendamine
spetsiaalne kast koolid.
Illustratsioon aitab kaasa konkreetsele
sisu tiseerimine.
Vastupanu õpetamise visuaalne meetod
juhindudes suulistest selgitustest.
Vabatahtliku tähelepanu korrigeerimine,
mõtteprotsessid (analüüs,
süntees), kõne (kompositsioon verbaalselt
aruanne.)
Toimingu tähenduse täpsustamine
lahutamine.
Eristamine arengutaseme järgi
lapse vanus (2. ja 3. rühma õpilased
kruusid välja panema, õppides 4 rühma
py ja mõned 3. rühma õpilased
vastake küsimustele: "Kui palju
kas panid mõned kruusid? jne.
Toetumine visuaalsele tajukanalile
Tia.
Individuaalne töövorm
mille eesmärk on puuduste kõrvaldamine
3,4 rühma õpilaste tajumine.)
Enesekontrollioskuste kujunemine
tegevuse käigus.
Tugeva alusega õpilaste abistamine
kesknärvisüsteemi nähtav tüüp.
Geomeetriline
harjutus.
Poisid, ühel tüdrukul oli punane
hallid helmed.
Ta rebis kogemata need ja helmed katki
ki laiali. Aidake tüdrukut
koguda helmeid.
Õpilased nimetavad tellimuse
helmeste paigutus värvi järgi,
suurus. Koostada kollektiivselt
helmed värvilistest ringidest.
Varjutusreeglite kordamine.
Ruumi, värvi korrigeerimine
kommertsetendused, väike mootorratas
käe riks
Reproduktiivse tegevuse õppimine.
Õpetamismeetod vastavalt interaktsiooni astmele
õpetaja ja õpilase – enda tegevus
väärt töö.
Kesknärvisüsteemi tüübile tuginemine (tugevatel õpilastel
teisaldatav tüüpi NS töö
tahvli juures.)
11

KSKOU OO "Dmitrovskaja eriline (paranduslik)

üldinternaatkool"

Avalik tund

matemaatikas 1. klassis

Teema:

"Liimise näidete lahendamine 3 piires"

Valmistatud ja teostatud

1. klassi õpetaja

Savina N.V.

aasta 2014.

Matemaatika tund 1. klassis.

Teema: " Lisamise näidete lahendamine 3. piires.

Eesmärgid:

Hariduslik: kinnistada teadmisi arvude nummerdamisest 3 piires, arendada arvutusoskust, avaldiste matemaatilise korrektse lugemise oskust ja ülesannete lahendamise oskust;

Hariduslik: sisendada lugemishuvi, armastust raamatute vastu ja kasvatada puhtust;

Korrigeeriv ja arendav: visuaalse taju, arvutusoskuse, mälu korrigeerimise, peenmotoorika, analüüsi- ja sünteesifunktsioonide arendamine ülesande lahendamisel.

Varustus: numbrid, geomeetrilised kujundid, plastiliin, loenduspulgad, emotikonid, matemaatiline loto.

Tundide ajal

I Organisatsioonihetk.

Kõne.

- Poisid, kas teile meeldivad muinasjutud?

Täna ootame meid rännakule muinasjuttu. Ja milline, proovige arvata.

Ma ei värisenud hundi ees,

Jooks karu eest minema

Ja rebase hambad

Ikka jäi vahele... (kukkel)

II Teadmiste täiendamine.

Elas kord kakuke,

Kolobok on punakas pool.

Ta veeres välja muinasjutust

Ja täna, poisid, tulge meie juurde

Ta veeres klassi. (Koloboki pilt)

Mida kukkel meenutab? Mis kujuga see on?

Kolobok tahab tõesti näha, kuidas õppisite tunnis töötama, õigesti laua taga istuma ja kõiki õpetaja ülesandeid täitma. Ta tõi teile muinasjuttude raamatu, muinasjutuga “Kolobok” olete juba tuttavaks saanud. Kas olete valmis Kolobokiga matemaatilisi teid pidi minema?

Siis lähme!

Kolobok hüppas aknast alla ja veeres mööda rada. Ja kes temaga kohtub?

Jänku.

III Suuline loendamine.

1.- Vaata, milline ilus raiesmik. Täidame jänku loendamise ja võrdlemise ülesande.

Loendage mitu karikakrat? Leidke vastav number.

Mitu kella?

Võrrelge, milliseid värve on rohkem?

Mis on väiksem kui 3 või 2?

Kui palju liblikaid?

Mitu kiili?

Kes on vähem?

Kumb number on suurem? (2 või 1)

2. Mis number on puudu.

1…3 1 2 … … 2 3 … … 3

3. Geomeetriliste kujundite asetamine tasapinnale.

IV. Märkige tunni teema ja eesmärk.

1. - Kas aitame hundil ülesannet täita?

Mängime lotot

Kehalise kasvatuse minut.

2. Karu

3. Mäng "Mis on muutunud?"

4. Lahendage probleem.

Rebane.

5. Sõrmevõimlemine. Manna joonistused.

9. Matemaatiline diktaat.

    2 3 3 2 1 1 2

V. Tunni kokkuvõte.

Hästi tehtud! Sa tegid klassis head tööd ja päästsid Koloboki.

Mida me täna tunnis üle vaatasime?

Milline ülesanne teile kõige rohkem meeldis?

Milliste raskustega Kolobok kokku puutus?

Mida sa tegid, et teda aidata?

Milliseid vene rahvajutte sooviksite veel oma tunnis kasutada?